Renault,Cenevre Fuarı’nda Yeni Crossover Modeli “Kadjar”ın Dünya Prömiyerini Gerçekleştiriyor

Renault,Cenevre Fuarı’nda Yeni Crossover Modeli “Kadjar”ın Dünya Prömiyerini Gerçekleştiriyor

•KADJAR:Renault’nun yepyeni crossover modeli, Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri ile otomobil severler le buluşuyor. Captur ve Koleos arasındaki boşluğa yerleşen Kadjar, Renault’nun uluslararası büyümesine ivme kazandıracak C-Crossoverbir otomobil.

•Kadjar aynı zamanda 2016 yılında dünyanın lider otomobil pazarı konumundaki Çin’de üretilecek ilk Renault otomobili unvanını taşıyacak. 2014 yılında Çin’deki toplam araç satışı 22 milyon adedi aştı; bu rakamın yüzde 26’sıcrossover’lar dan oluşuyor.

•Renault-Nissan İttifakı’nın CMF C/D platformu üzerinde yükselen Kadjar, İttifak’ın crossover segmentin deki uzmanlığını yansıtıyor.

REKLAM ALANI

•4×2 veya 4×4 vites kutusu ile sunulan Kadjar,Energy serisi motorlarla donatıldı. Kadjar, iki dizel ve bir benzinli motor ile sunuluyor: EnergydCi 110(99g/km ile segmentinin en düşük CO2 emisyonu), EnergydCi 130 dizel motorlar ve EnergyTCe 130 benzinli.

•Kadjar’daR-Link 2 sayesinde üst düzey internet bağlantısı sunuluyor.

•Kadjar bu yazın başında Avrupa ve Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.

•ZOE’ye uzatılmış menzil imkanı veren R 240 elektrik motoru da Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileniyor. Böylece ZOE ilave 30km ile sınıfının en iyi menziline sahip oldu.

•Yeni Espace, Nisan ayında satışa çıkmadan önce Cenevre’de bir kez daha sergileniyor. Yeni Espace Multi-Sense® sistemi, 4Control® teknolojisi sayesinde eşsiz bir çeviklik ve kontrol hissinin yanı sıra yüzde 20 daha az yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu sunuyor.

•Renault standında sergilenen Clio R.S. 220 EDC Trophy de, Megane R.S. Trophy’de olduğu gibi yüksek performans sunuyor ve Renault Sport mühendislerinin tutkusunu yansıtan limited-edition serileri arasındaki yerini alıyor.

•Renault ayrıca Cenevre Fuarı’nda markanın yeni imzasını tanıtıyor. Yeni “Renault, passionfor life” imzasının lansmanı,yeni modellerle markanın imajına dinamizm kazandıran süreçte yeni bir adımı temsil ediyor. Renault logosu da markanın bu yeni ruhunu daha iyi yansıtmak üzere modernize edilerek yenilendi.

Renault CENEVRE3

Cenevre Otomobil Fuarı’ndaKadjar’ındünya prömiyeri gerçekleştiriliyor:

Renault Kadjar; baştan çıkarıcı bir crossover

Renault, dinamizmi, gücü ve kuvveti temsil eden yepyeni bir tasarımla C-segmentcrossover pazarında iddialı bir duruş sergiliyor. Lansman rengi olan Alev Kırmızısı ile Renault Kadjar, pazara yepyeni bir soluk getirmek için baştan çıkarıcı gücünü kullanıyor.

Kadjar; SUV, SportTourer ve lüks segment modellerin en iyi özelliklerini, arazi ve şehir içi kullanım için bir araya getiriyor.4×4 ve 4×2 versiyonları bulunan Kadjar, zorlu yol koşullarında çekişi artıran Extended Grip sistemine sahip.Renault Kadjar günlük kullanımı kolaylaştıran bir dizi sürüş yardımcısı ile donatıldı. Buna ‘eller-serbest’ park etme ve şehir ortamında kolay park imkanı sağlayan geri görüş kamerası ve yakıt tasarrufu sağlayan Stop & Start Sistemi de dahil. Kadjar, sezgisel ve kişiselleştirilebilir bağlantıimkanı veren Renault R-Link 2 multimedya sistemi ile donatıldı.Akıllı ve sezgisel grafiklere sahip ara yüz ise tıkla-ve-sürükle ikonları, kaydırma ve zumlama işlevleri sayesinde tablet dünyasını anımsatıyor.7 inçlik ekranla sunulan R-Link 2 sistemi navigasyonu, telefonu, uygulamaları ve radyoyu kontrol etmek için ses tanıma sistemini bünyesinde barındırıyor.

Kadjar, bünyesinde eksiksiz güvenlik özellikleri de barındırıyor: LED ‘PureVision’ modülü, viraj sis lambaları, Aktif Acil Durum Frenleme Sistemi (AEBS), Şerit Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarısı, Easy Park Assist (Kolay Park Desteği), Geri görüş kamerası,Yokuş Kalkış Desteği…

Renault CENEVRE6

Renault’nun yeni crossover’ı üstün sürüş zevkini düşük yakıt tüketimiyle birleştiren downsizing teknolojisine sahip Energy serisi motorlarla donatıldı.Kadjar’daki bütün motorlar Stop&Start ve frenleme enerjisi depolama sistemi ile donatıldı.

Kadjar’da iki dizel ve bir benzinli motor seçeneği mevcut:Renault-Nissan İttifakı’nın en çok satan motoru olanEnergydCi 110, emisyon değerleri (CO2 emisyonu: 99g/km) ve karma NEDC döngüsündeki yakıt tüketimi (3.8 litre/100km) bakımından Kadjar’ısegmentin en üst noktasına yerleştiriyor.Altı vitesli düz vites kutusuyla birlikte kullanılan EnergydCi 110 aynı zamanda altı vitesli otomatik EDC vites kutusu ile de sunuluyor.Kadjar’ın hem iki hem de dört tekerlekten çekişli versiyonlarında yer alan EnergydCi 130 motoru Renault’nun Formula 1’de edindiği deneyimleri bünyesinde barındırıyor. Bu motor altı vitesli düz vites kutusu ile birlikte kullanılıyor. Kadjar’da altı vitesli düz vites kutusuna sahip EnergyTCe 130 benzinli motor da yer alıyor.

Renault CENEVRE4

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Kadjar’ınX-Mod ve Bose®versiyonları sergileniyor. Kadjar Bose® sportif zarafeti eşsiz akustik bir deneyimle bir araya getirerek sıra dışılığı ve sürüş zevkini başka bir boyuta taşıyor.KadjarBose®’detam LED lambalar, parlak siyah dış dikiz aynası muhafazaları, 19-inçlik elmas efektli alaşımlı jantlar, çamurluklarda Bose® arması ve kapı eşiklerinde logo yer alıyor.Bose® audio sistemi otomobilin iç mekanını adeta bir konser salonuna dönüştürüyor. X-Mod versiyonu ise Zen ekipman düzeyini temel alıyor.Kadjar X-Mod tavan barları, Mineral Grisi ve 17 inçlik özel jantlarla sunuluyor. Ön kapı eşiklerindeki Kadjar armaları otomobilin sıra dışı stiline katkı sağlıyor.İç mekânda ise özel döşeme, kapı kolları ve ön panel kaplamasıKadjar X-Mod’un cesur kişiliğini ön plana çıkaracak biçimde dikişlere sahip.

Renault CENEVRE10

ZOE’nin menzili 240km’ye yükseltildi ve sınıfının en iyi menziline sahip oldu

ZOE’nin menzili R240 adı verilen elektrikli motor sayesinde 240 kilometreye yükseltildi. Söz konusu motor, optimize edilmiş elektronik yönetim sistemi barındıran bir pil ile birlikte çalışıyor.

R 240 tamamen Renault yapımı bir motor: söz konusu motor Cléon tesisindeki ve Technocentre’daki mühendislerce tasarlandı.
ZOE artık ilave 30 kilometrelik menzile sahip: böylece ZOE sınıfının en iyi menziline sahip oldu.
Yeni motorda evde daha hızlı şarj imkanı sunan yeni Caméléonşarj sistemi bulunuyor (3kW ve 11kW). Pilin şarjda kaldığı her bir dakika için sürücü ekstra bir kilometrelik menzil elde ediyor (şarj süreleri normal şarj için yüzde 10 azaltıldı).
ZOE halen 22kW’lik hızlı şarj noktalarında şarj edilebiliyor.
Renault, elektrikli otomobil teknolojisini daha ileriye taşımaya kararlı
Renault’nun stratejisi, elektrik motorlu araç (EA) motorları ve pilleri ile ilgili teknolojisini daha da üst düzeylere taşımaktır.Renault, elektrik motor teknolojisini daha da iyileştirmek için araştırmalarına devam ediyor. Markanın FIA Formula E Şampiyonasında hem teknik ortak hem de e.dams-Renault takımının unvan sponsoru olarak yer almasının nedeni de tam olarak bu. Söz konusu şampiyona, EA teknolojisini zorlu yarış koşullarında test ederek hem performans hem de menzil açısından EA gelişimine büyük katkı sağlıyor.

Renault CENEVRE8

Yeni Espace yepyeni pazarlar fethetmeye hazırlanıyor

2014 Paris Otomobil Fuarı’nda ilk gösterimi gerçekleştirilen yeni Espace, Nisan ayında satışa çıkmadan önce Cenevre bir kez daha sergileniyor. Müşterilerin beklentileri doğrultusunda adeta yeniden yaratılan Espace, büyük crossover’lar ile özdeşleştirilmiş olan özellikleri ve nitelikleri ile hemen göze çarpıyor:

Sürüş zevki ve seyahat konforuna adanmış olan Multi-Sense® sistemi farklı teknolojileri koordine ediyor ve kişiselleştirilmiş sürüş ve seyahat deneyimi sunuyor,
4Control® teknolojisi sayesinde (dört tekerlekten manevra) eşsiz çeviklik ve kontrol hissi,
Her süratte sıra dışı sürüş keyfi ve yüzde 20 daha az yakıt tüketimi ve CO2emisyonu. Yeni Espace bu sayede pazarın en iyileri arasında yer alıyor.

Yeni Espace şu motorlarla donatıldı:

EnergyTCe 200 EDC: 200bg güç ve 260Nm tork 2,500 d/d’den itibaren elde ediliyor. Söz konusu turbo şarjlı, doğrudan enjeksiyonlu benzinli motor Renault Sport motorundan türetildi. Bu yeni motor, birbirine yakın oranları, yedi vitesli çift kavramalı EDC vites kutusuyla dinamik performans sunuyor. CO2 emisyonları: 140g/km / yakıt tüketimi: 6.2 litre/100km.
EnergydCi 160 EDC Twin Turbo:bu yeni nesil dizel motorda 160bg ve 380Nm tork 1,750 d/d’den itibaren elde ediliyor.Sunduğu sürüş zevki ve yakıt tüketimi segmentin en iyileri arasında yer alıyor. CO2 emisyonları: 123g/km / yakıt tüketimi: 4.7 litre/100km.
-Twin turbo teknolojisi: bu düşük ataletli turbo motor sayesinde düşük devirlerde bile seri kalkışlar ve hızlı tepkiler elde etmek mümkün oluyor. Böylelikle iki litrelik bir motordan beklenecek şekilde düşük devirlerde yüksek tork elde edilebiliyor (265Nm tork 1,250 d/d’den itibaren). Söz konusu motor, yerini aldığı 2 litrelik motordan 60 Nm daha fazla torküretiyor. İkinci turbo ise orta devirlerde sıra dışı hızlanmayı mümkün kılıyor.
EnergydCi 130: 130bg ve 320Nm tork 1,750 d/d’den itibaren elde ediliyor; bu dizel motor artı altı vitesli düz vites kutusuyla sunuluyor. CO2 emisyonları: 119g/km / yakıt tüketimi: 4.5 litre/100km.

Renault CENEVRE7

Clio R.S. 220 edctrophy: Trophy ailesinin yeni üyesi

2005 yılındaClioR.S.’te kullanılan Trophy arması zarif ve sıra dışı tasarımla bir arada sunulan artırılmış performansı sembolize ediyor. Mégane R.S. Trophy’nin 2014’teki lansmanı ile birlikte Clio R.S. 220 EDC Trophy de söz konusu yüksek performans sunan ve Renault Sport mühendislerinin tutkusunu yansıtan limited-edition serileri arasındaki yerini alıyor.
Revize edilen motor yapısı sayesinde yüzde 10 daha fazla güç ve ilave 40 Nmtork elde ediliyor. Motor aynı zamanda daha büyük bir turboya sahip.
Maksimum güç 6,250 d/d’de 220bg’e yükseltildi.
Maksimum tork 260Nm’ye çıkarıldı (20Nm artış; ancak dördüncü ve beşinci viteslerde “torqueboost’ sayesinde 280 Nm’lik bir değere ulaşılabiliyor.
Euro6 emisyon standartlarına uyum sayesinde otomobilin CO2 emisyonu, 6 gram daha iyileştirilerek 138g/km olarak belirlendi.
Clio R.S. 220 EDC Trophy Haziran 2015’ten itibaren ilk olarak Avrupa’da satışa sunuluyor olacak. Ardından da Avustralya, Japonya, Singapur ve Hong-Kong dahil olmak üzere yaklaşık 10 ülkede satışta olacak.

M

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

İzmir escort Bursa escort Ankara escort Antalya escort Eskişehir escort Konya escort Kayseri escort İzmit escort Alanya escort Kocaeli escort Kuşadası escort Gaziantep escort Malatya escort Diyarbakır escort Denizli escort Samsun escort Adana escort Bodrum escort Dubai escort porn seks hikayeleri sex hikayesi shemale porno paply.org