otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

TRAFİKTE GENÇ FİKİRLER’DE KAZANAN BELLİ OLDU!

TRAFİKTE GENÇ FİKİRLER’DE KAZANAN BELLİ OLDU!

Goodyear Lastikleri’nin katkılarıyla, lise öğrencilerinde farkındalık yaratmayı amaçlayan sosyal sorumluluk projesi “Trafikte Gençlik Hareketi” çerçevesinde düzenlenen “Trafikte Genç Fikirler” yarışmasının final değerlendirmesi ve ödül töreni 17 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Bu yıl rekor sayıda kampanyanın yarıştığı Trafikte Genç Fikirler’de, “Her Okula Bir Trafik Laboratuvarı” isimli kampanyası ile İstanbul Fatih Yedikule Anadolu Lisesi birinci, “Trafikte Saygı Şart” kampanyasıyla Ankara Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, “Trafik Aşısı” kampanyasıyla Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi üçüncü oldu.

Dünyanın en önemli sorunları arasında yer alan trafik güvenliği konusunda farkındalığı geliştirmek amacıyla, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear Lastikleri arasında imzalanan işbirliği protokolüyle 2012 yılında Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi, liseli gençlerde trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalığı artırmaya devam ediyor. Projeyle, beş uygulama döneminde 50 bin öğrenci, 100 bin veli ve 2500 servis şoförüne erişildi.

Proje çerçevesinde, gençlerin trafik güvenliği konusunda sorumluluk almalarını ve yaparak-yaşayarak öğrenme süreçlerine dâhil olmalarını teşvik etmek amacıyla, Trafikte Genç Fikirler yarışması düzenlenmiştir. İlk yılında elde edilen başarılı sonuçlar sayesinde 2014’ten itibaren ulusal ölçekte gerçekleştirilen Trafikte Genç Fikirler yarışmasında, liseli gençlerden tespit ettikleri bir trafik sorununa yönelik kampanya tasarlamaları ve uygulamaları istenmiştir. Bu yıl ilk defa tüm projeler www.trafiktegencfikirler.com isimli web sitesi üzerinde geliştirilen bir online sistem üzerinden alındı. Geliştirilen bu sistem sayesinde, yarışmaya başvuruda bulunan kampanya sayısı 96’ya ulaştı. Bu, Trafikte Genç Fikirler yarışmasında bugüne kadar elde edilen en yüksek başvuru sayısı olurken, yaklaşık 600 öğretmen ve öğrenci kendi il ve ilçelerinde trafik güvenliği mesajlarını topluma iletme şansı buldular. Geçtiğimiz 5 yıldan bugüne dek liseli gençlerin yürüttüğü kampanya sayısı 304’e ulaştı. Söz konusu kampanyalarda bugüne dek Türkiye’nin pek çok ilinde ve ilçesinde 1.824 öğrenci ve öğretmen aktif katılım gösterirken bu kampanyalar sayesinde yaklaşık 2 milyon insana trafik güvenliği mesajları ulaştırıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ