otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

Red Bull’un efsane eski sporcusu Kenan Sofuoğlu ‘Köklerine döndü’

Red Bull’un efsane eski sporcusu Kenan Sofuoğlu ‘Köklerine döndü’

Dünya Supersport Şampiyonası’nda Türkiye’ye 5 dünya şampiyonluğu getiren, başarılarıyla genç sürücülere ilham veren motor sporları efsanesi, eski Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun hayatı Köklere Dönüş isimli belgesele konu oldu.

Red Bull sporcuları Toprak Razgatlıoğlu, Can ve Deniz Öncü’nün de katıldığı basın toplantısında konuşan Sofuoğlu “Hayatım boyunca önüme birçok engel çıktı. Bunları motosiklet tutkum sayesinde aştım. Yarışmak benim hayatım oldu. Ülkeme 5 Dünya Şampiyonluğu getirmeyi başardım. Ve Red Bull Media House’un çektiği bu belgesel sayesinde benim için çok özel anları, unutmak istemediğim sevdiklerimi ve genç bir sporcuyken kurduğum hayalleri nasıl tutkuyla gerçekleştirdiğimi hatırlamak, ileride çocuklarımın da bunları izleyebilecek olması beni çok duygulandırıyor. Gençlere asla pes etmemeleri ve hayallerinin peşinden gitmelerini öğütlemek istiyorum” dedi. Red Bull Media House prodüksiyonu belgesel, 19 Mayıs tarihinde Red Bull TV’de yayınlanacak.

Türkiye’nin motor sporlarındaki ilk ve tek dünya şampiyonu sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun hayatı belgesel oldu. Efsane Red Bull sporcusu Sofuoğlu’nun yaşadığı tüm sıkıntıları, tüm mücadelesi ve 5 dünya şampiyonluğunun öyküsünü canlı tanıkların anlatımlarıyla aktaran Red Bull Media House yapımı Köklere Dönüş isimli belgeseli 19 Mayıs tarihinde Red Bull TV’de yayınlanacak. Geçmişe dönüp baktığında başardığı şeylerin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Kenan Sofuoğlu “Hayatım boyunca önüme birçok engel çıktı. Ben bu engelleri motosiklet tutkum sayesinde aştım. En zor zamanlarımdan sonra bile kendimi hep motosikletin üstünde yarışırken buldum. Yarışmak benim hayatım oldu. Rabbime şükürler olsun ki kendime hedef olarak koyduğum 5 dünya şampiyonluğunu da ülkeme getirmeyi başardım. Bu yolculuğumda yanımda hep Red Bull ailesi vardı. Şimdi de Red Bull’la birlikte yeni şampiyonlar yetiştiriyoruz. Toprak, Can ve Deniz azim ve disiplinleri ile bizi gururlandırmaya devam ediyorlar. Ve Red Bull Media House’un çektiği bu belgesel sayesinde benim için çok özel anları, unutmak istemediğim sevdiklerimi ve genç bir sporcuyken kurduğum hayalleri nasıl tutkuyla gerçekleştirdiğimi hatırlamak, ileride çocuklarımın da bunları izleyebilecek olması beni çok duygulandırıyor. Bugün bana verilen bu fırsatı kullanarak gençlere asla pes etmemeleri ve hayallerinin peşinden gitmelerini öğütlemek istiyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ