otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

OTOMOL Grup’un Başına Uğur Sakarya Geçti!

OTOMOL Grup’un Başına Uğur Sakarya Geçti!

Türkiye’de premium segmentde farklı markaların ikinci el satış, yetkili servis ve araç kiralama operasyonlarını yürüten OTOMOL Grup’un CEO’su Uğur Sakarya oldu. Kariyeri boyunca otomotiv sektörünün köklü kuruluşlarında orta ve üst düzey yöneticilik yapan Uğur Sakarya, İstanbul Merter, İzmir Alsancak ve Bodrum’da şubeleri bulunan OTOMOL Grup’taki görevine Mayıs ayı itibariyle başladı. OTOMOL Türkiye genelinde yapmış olduğu büyük yatırımlarla dikkat çekiyor. Bu atama önümüzdeki dönemde OTOMOL’un bu yatırımlarına devam edeceğini gösteriyor.

Otomotiv sektörüne 20 yıl önce adım attı

1971 Eskişehir doğumlu olan Sakarya, lisans eğitimini 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Sakarya, 6 yıl süreyle imalat ve uçak sanayisinde farklı alanlarda görev aldıktan sonra, 2000 yılında Koç Grubu’na katılarak otomotiv sektörüne adım attı. Sakarya, 20 yıl boyunca Koç Holding ve Borusan Holding bünyesinde yer alan otomotiv şirketlerinde orta ve üst düzey yönetici olarak görev aldı.

Bu kapsamda önce Tofaş Satış Sonrası Bölge Müdürlüğü görevini üstlenen Sakarya, sonrasında ise Otokoç Şube Müdürlüğü ve Operasyonel Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2014-2017 yılları arasında Borusan Oto Genel Müdürlüğü görevini üstlenen İzmir üniversiteli escort Sakarya, 2018 yılında da Borusan Otomotiv BMW-MINI Genel Müdürü olarak görev yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ