otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

Opel, amiral gemisini yeniledi

Opel, amiral gemisini yeniledi
  • Test
  • 02 Mayıs 2021

Opel yeni Insignia’yı makyaj operasyonundan geçirdi. Makyajla birlikte 1.5 litrelik dizel üniteye kavuşan araç teknolojiyle de dikkat çekiyor. Yeni IntelliLux LED Pixel farlar, her bir farda 84 LED hücresi barındırıyor.

Alman üreticiyi Fransız çatısı altında temsil eden Opel, D segmentindeki modeli Insignia’yı yeniledi. Daha modern bir görünüme kavuşan modelin geçirdiği makyajla birlikte, L formunda farlara kavuştu. Sporcu tasarımı artan model agresiflik algısını artıran bir başka detay ise sis lambalarında yapılan çerçeve değişikliği oldu. Yan ve arka profilinde değişikliğe gidilmemiş olması ise yeni Insignia heyecanından rol çalıyor. Yüksekliği, genişliği ve uzunluğunda ise aynı şekilde değişikliğe gidilmemiş durumda. Insignia’nın iç mekanı da oldukça sessiz.

168 LED HÜCRESİ

Yeni Opel Insignia daha keskin ve daha dinamik görünümünün yanı sıra 168 LED hücresine sahip yenilikçi IntelliLux LED piksel farları, yüzde 18’e kadar daha düşük yakıt tüketimiyle daha verimli yeni motorları, yeni dijital geri görüş kamerası ve arka çapraz trafik uyarısı gibi birçok gelişmiş teknolojiyi bünyesinde barındıran bir otomobil olarak öne çıkıyor. Aracın, tasarımı sayesinde yolda daha da güçlü bir görünüm sergiliyor ve ileri teknoloji ürünü far tasarımıyla kullanıcılara daha da keskin bir görünüm ve daha gelişmiş bir gece görüşü sunuyor. Yeni IntelliLux LED Pixel farlar, her bir farda 84 LED hücresi barındırıyor. Farlar, çok daha hassas ve hızlı tepki vererek sürücüsüne optimum bir görüş sunarken, karşıdan gelen veya önde ilerleyen trafikteki diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmıyor. Yeni nesil IntelliLux LED piksel farlarla Opel’in amiral gemisinin kendi sınıfında tek olduğu belirtildi.

AGR SERTİFİKALI KOLTUKLAR

Insignia’ya yüksek birçok gelişmiş teknoloji de eklendi. Bu çerçevede, yandan yaklaşan otomobil konusunda sürücüyü uyaran radar tabanlı arka çapraz trafik uyarısı ile birlikte sistem sürüş güvenliğini daha da artırıyor. Otomatik acil durum fren sistemi, yaya algılama özelliğine sahip önden çarpışma uyarı sistemi ve dijital geri görüş kamerası gibi çok sayıda yardımcı sistem yeni Insignia’nın ürün gamını tamamlarken, sürücü ve beraberindeki yolcular, Insignia’da sunulan bilgi-eğlence sistemi ile renkli dokunmatik ekran sayesinde gelişmiş bağlanabilirlik özelliklerinin faydalanıyor. Ayrıca Opel tasarımcıları, Insignia’nın iç mekan kalitesini daha da geliştirdi. Pek çok konfor özelliğine sahip olan AGR sertifikalı ergonomik koltuklar çeşitli kumaş ve deri döşeme seçeneklerinin yanı sıra Alcantara olarak da tercih edilebiliyor.

1.5 LİTRELİK DİZELLE DİKKAT ÇEKİYOR

1.5 litrelik Turbo dizel sıralı 3 silindirli yeni motoru ile birlikte güç kaybederek 122 beygiri ile karşımıza çıkıyor. 1540 kg’lık ağırlığı ile ilk başta yetersiz hissettiriyor. Fakat bu değer 8 ileri otomatik şanzımanın performansı ile birleştiğinde yeterli olduğunu ortaya koyuyor. Yine de 12.2 saniyelik 0-100 km/s değeri ile rakiplerinin gerisinde olduğu bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Insignia bizde kaldığı süre boyunca hem trafikli hem de trafiksiz ortamda kullandık. 6.5 lt/100 km değerinde bir tüketim ortalaması yakalayarak 1.5 litrelik dizel motorunun gereğini yerine getirdiğini söyleyebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ