MALEZYA GRAND PRIX’İNDE SHELL V-POWER FARKI

Malezya Grand Prix’ini (GP) kazanan Ferrari sürücüsü Sebastian Vettel’in başarısının arkasındaki gizli güç: Shell V-Power

29 Mart 2015 Pazar günü sona eren Malezya Grand Prix (GP) yarışında Şampiyon olan Ferrari pilotu Sebastian Vettel’in başarısında, Shell’in performans yakıtı Shell V-Power büyük rol oynadı.
2015 Formula 1 şampiyonasının 2. yarışı olan Malezya GP’yi Ferrari pilotu Sebastian Vettel kazandı. Ferrari ile ikinci yarışına çıkan Vettel, 2. sırada başladığı yarışı iyi bir performansla birinci tamamladı.

d

Ferrari takımının başarısına 1930’lu yıllardan beri Shell ile devam eden teknik ortaklığın ve Shell V-Power’ın büyük katkısı oldu.

GP’den birkaç gün önce Scuderia Ferrari sürücüleri Vettel ve Scuderia Ferrari Üçüncü sürücüsü Esteban Gutiérrez, Shell V-Power ile Heyecanlı Sürüş Deneyiminde Ferrari California T modelini kullandılar.

26 Mart günü Malezya’da Kuala Lumpur’un güneydoğusunda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Vettel, Gutiérrez ve diğer sürücüler, Shell V-Power performans yakıtlarından güç alan otomobillerinde başarılı bir test sürüşü gerçekleştirdiler.

N

Etkinlik sırasında sürücüler biyometrik monitörlere de bağlandı. Sürüş sırasında elde edilen gerçek zamanlı sonuçlar, başlangıç çizgisinden hareket etmeden önce beş saniye içinde Gutiérrez’in kalp atış hızınınnormalin %5 üzerine çıktığını gösterdi.Deneyim boyunca Gutiérrez’in nefes alış veriş hızı normalin ortalama %20 üzerine çıktı.

Test sürüşü günü Vettel, Ferrari’si ile Pazar günü kazandığı yarışa hazırlanırken: “Eğer bir Ferrari sürüyorsanız, çok şanslısınız. Dünyanın en iyi araçlarını yapıyorlar. Ayrıca kullandığınız yakıt da önemli. Yarış araçlarında kullandığımız Shell V-Power,günlük hayatta kullandığımız araçlar için satın aldığımız Shell V-Power’a çok benziyor” diye konuştu.

Ekiple geçirdiği ilk birkaç ayı değerlendiren Vettel, Shell’in Ferrari’ye desteğiyle ilgili olarak: “Shell ve Scuderia Ferrari arasındaki bu ortaklık sadece, hızımıza hız katan V-Power yakıtı gibi, yalnızca arka planda bu işin bir paçasıysanız görebileceğiniz birçok unsuru kapsıyor” dedi.

d

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Güvenilir Bahis Siteleri Bets10 1xbet
https://betting2win.net/