otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

Audi’nin gelecek 5 yıl hedefi: Emisyon değerlerini %30 azaltmak

Audi’nin gelecek 5 yıl hedefi: Emisyon değerlerini %30 azaltmak

Audi, kendisine otomobil üretimi ve dağıtımı süreci de dahil olmak üzere otomobillerden kaynaklı emisyon salınımını 2025 yılına kadar yüzde 30 oranında azaltma hedefi koyduğunu açıkladı.

Ana hedef 2050 yılına kadar karbondioksit emisyonu dengesi 0 olan bir kurum haline gelebilmek

Otomotiv sektörü emisyonsuz elektrikli otomobil devrine hazırlık yaparken, Audi Premium sektörde en çevre dostu otomobil markası olmak için de çalışmalarını hızlandırıyor.

Elektrikli otomobillerin üretiminde, geleneksel içten yanmalı motorlu otomobillerin üretimine göre daha fazla enerji talebi olduğunu bilen marka, sadece kendi üretiminin değil, tedarik zincirindeki tüm paydaşlarının da karbon-nötr olmasını hedefliyor.

Marka, kendi üretim sürecinde de hedefini koruyor. Brüksel’deki üretim merkezi, Audi e-tron üretiminin başladığı 2018 yılından bu yana karbon-nötr olarak kabul ediliyor.

Bunun en büyük nedeni ise fabrikada artık yeşil, çevre dostu enerji kaynaklarının kullanılması ve ısıtmanın yenilenebilir kaynaklardan elde edilmesi. Bir sonraki adım ise Macaristan’da bulunan motor ve otomobil üretim merkezi Györ’de atılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ