otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

Mercedes Benz B 180

Mercedes Benz B 180
  • Test
  • 02 Eylül 2019

Aile otomobilleri özellikle ülkemizde çok fazla tutmadı. Ancak üretilmeye devam ediyor. Başarılı modellerden B Serisi ise test sayfalarımıza konuk oluyor.

Mercedes-Benz B Serisi tasarım konusunda selefine göre artık daha dinamik görünüyor. Bunun yanında otomobil artık daha sportif bir yapıyla da karşımızda. Bu konuda keskin hatlara fazlasıyla şey borçlu. Ön yüzde farlar değişmiş, arka bölümde de ufak çaplı olarak stop grupları değiştirilmiş. Bagaj alanı demişken, geniş ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte organize edilmiş.

İç mekanda neler var?

Mercedes modelleri kokpit konusunda birbirine fazlasıyla benziyor. Çift parçalı ön konsol ekranları otomobili teknolojik göstermiş. Malzeme kalitesi ve işçilik fazlasıyla iyi. Eşya gözü konusunda model başarılı. Gerek konsolun ön bölümünde, kolçakta ve kapı içlerinde bir çok alana yer verilmiş.

Hem ekonomik hem performans

Mercedes-Benz B Serisi’nin kalbinde 1.3 litrelik benzinli motor yer alıyor. Bu motor 136 HP güç üretiyor. 7 ileri otomatik şanzıman ile başarılı işler çıkaran model, 0-100 hızlanmasını 9 saniyede tamamlıyor. modelin maksimum hızı ise 212 km/s. Ortalama tüketim ise 5.6 litre. Biz testimiz sırasında 7.5 litrelik tüketim elde ettik.

Konfor konusunda model başarılı. Yumuşak süspansiyonlar ile iyi işler başarıyor. Yalıtım ise çok iyi durumda. Otomobilde güvenlik konusunda da işler sıkı tutulmuş. Şerit takip ve acil durum freni güvenlik çıtasını üst seviyelere taşıyor. Kısacası B Serisi, geniş aileler ve konforlu yolculuklar yapmak isteyen bireyler için biçilmiş kaftan.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ