Lüks Grand Tourer’ın geldiği son nokta: Bentley Mulliner Bacalar

Lüks Grand Tourer’ın geldiği son nokta: Bentley Mulliner Bacalar

Bentley’nin modern çağlarda sunduğu en seçkin otomobil olan Bentley Bacalar, gün yüzüne çıktı. Otomobil, dünyanın en eski gövde üretim şirketi olan Mulliner’in ısmarlama gövde üretimine geri dönüşünü simgeliyor.

Grand Tourer konseptinin gelmiş geçmiş en iyi temsilcisi olan Bentley Mulliner Bacalar, Bentley’nin İngiltere’nin Crewe kentindeki merkezinde görücüye çıktı. Sadece 12 adet üretilecek otomobil bu sayede, bir yandan otomobilin nadir bulunma ve ayrıcalık özellikleri temin ederken, diğer yandan mümkün olan en üstün lüks ve nefes kesici performansı da müşterilerine sağlıyor. Her model, müşterinin kişisel zevklerine göre Bentley Mulliner’in Crewe’deki atölyesinde el hüneriyle üretilecek.

Kılı kırk yaran seçkin 12 kişi için

Bentley Motors Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Adrian Hallmark şunları kaydetti: “Bacalar’da iki koltuklu üstü açık bir deneyime yönelik tamamen ısmarlama bir Bentley yarattık ve geçen yılki yüzüncü yıl kutlamalarımız çerçevesinde ilk kez EXP100GT otomobilinde ön plana çıkarılan geleceğe dönük bir dizi unsura yer verdik.Nadir ve dikkat çekici bir Bentley olarak göze çarpan Bacalar, açıkça ifade edildiği üzere, şu anda üretilen 12 otomobilden birini birlikte yaratacak, toplayacak, sürecek ve bunların değerini bilecek sadece 12 kılı kırk yaran insan için olağanüstü ve işbirliğine dayalı bir deneyim olacak.

Müşterilerimiz en rafine ısmarlama, el hüneriyle işlenmiş otomobilleri yaratmak ve hayal gücümü ve kabiliyetlerimizin sınırlarını zorlamak üzere ekibimizle kılı kırk yaran otomobil tutkunlarını bir araya getiren Bacalar konusunda en az bizim kadar heyecanlı.” Bentley Bacalar’da olağanüstü bir sürüş deneyiminin ortaya çıkarılması için ısmarlama, el yapımı lüks en son teknoloji ile bir araya geliyor. Bentley Mulliner tarafından hayata geçirilen yepyeni bir gövde yapım sürecinin ön plana çıktığı Bacalar’ın kalbinde eşsiz 6,0 litrelik W12 TSI motorunun geliştirilmiş bir versiyonu bulunuyor. Dünyanın en gelişmiş 12 silindirli motoru olan W12 TSI 650 HP güç ve 900 Nm tork üretiyor.

Eşsiz Sarmalayıcı Bir Kokpit

Lüks kabinin içinde Bentley ustaları eşi benzeri olmayan bir kokpit yarattı. Bacalar’ın mimarisi, Bentley Mulliner tasarımcılarının sadece iç ve dış mekanı harmanlamakla kalmayıp aynı zamanda iki koltuklu otomobil karakterini ‘sarmalayacı’ bir kokpit tasarımıyla vurgulayan bir tema oluşturdu. Hat ve yüzey uygulaması bakımından saf bir nitelik taşıyan sarmalayıcı tasarım dik açılı bir orta konsoldan iç panele ve oradan da kapı panellerine doğru uzanıyor.

Ardından, bu öğeler koltukların arkasındaki eşsiz tasarıma sahip yarı kapalı bir bagaj bölmesine doğru sarmalayıcı bir etki yaratıyor. Maharetle yaratılan bu alan neredeyse 140 yıldır otomotiv endüstrisi için lüks valizler tasarlayan İtalyan şirketi Schedoni’nin ısmarlama valizleri için tasarlandı. Sadece Bacalar için tasarlanan opsiyonel valiz kabinin döşemesi ve trimiyle mükemmel uyum sağlıyor. Bu iki bagaj ‘kapsülü’ içten dışa doğru uzanarak koltukları sarıyor ve gerçek bir iki koltuklu otomobil kabini yaratıyor.

Yine eşsiz bir teknoloji Bentley Döner Ekran

Elin temas ettiği tüm unsurlar Bacalar’a özel olarak tasarlandı. Yeni D şeklindeki bir direksiyon simidinde kontrast renkli işaretleme bandına sahip Alcantra kaplamalar dikkat çekiyor. Vites topuzunda da Koyu Bronz detaylara sahip Alcantara kaplama kullanılıyor. Eşsiz deri kayışlı kapı açma ve emniyet kemeri açma mekanizmaları, benzersiz dijital gösterge paneli ve benzersiz bir anahtar tasarımı lüks kabini daha da iyi bir tasarıma kavuşturuyor.

Orta konsolun merkezinde ünlü Bentley Döner Ekranı bulunuyor. Bentley bu dijital MMI ekranını müşterinin yapılandırılabileceği bir ana ekran olarak zarif bir şekilde tasarladı. Sistemde 40 hareketli parça bulunuyor ve sistemin etrafında motorun çalıştırılması sonucu yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran ortaya çıktığında Riverwood kaplaması dikkat çekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ