Küçük Sınıfa EcoSport ile Dahil Oldu

Küçük Sınıfa EcoSport ile Dahil Oldu
  • Test
  • 02 Şubat 2020

Ford küçük sınıfta EcoSport modeliyle dikkat çekiyor. ST-Line donanım paketiyle gelen EcoSport,1.0 litrelik benzinli motoruyla oldukça sportif.

SUV çılgınlığı, tüm dünyada olduğu kadar Türkiye’de de etkisini hissettirmeye başladı. Bunun en büyük örneğiyse satışlar. Bu segmentte Kuga ve Edge gibi modellerle oldukça iyi tanınan Ford, şimdide EcoSport modelini pazara sundu. Küçük ölçüleriyle dikkat çeken araç, heybetli görünen yapısı sayesinde küçük bir SUV olduğunu son derece başarılı bir şekilde aktarıyor.

Kaslı yüz tasarımı son derece kişilikli ve dikkat çekici. Motor kaputunun yanlardan profil detaylarına kadar şişkin olması ona agresif bir görünüm kazandırırken, büyük tamponuna yine büyük tasarlanmış aydınlatma grubu elemanları eşlik ediyor. Profil görünümünde de özellikle alt tarafta SUV karakteri belirgin kılan kabartma tasarım detaylarına yer verilmiş. Arka tasarımda da SUV karakterini ortaya çıkaran yapıya sahip.

YAŞAM ALANI YETERLİ

Orta konsolun üzerine konumlandırılan büyük ekran oldukça kullanışlı. Bütün bilgilere yine bu ekran üzerinden ulaşmak mümkün. Genişlik açısından küçük ölçüleri olmasına rağmen yaşam alanında başarılı olan sonuçları çok rahat elde ediyor. İki yetişkin gerek ön tarafta gerekse arka tarafta sıkışmadan, rahat yolculuklar yapabiliyor.

Baş ve diz mesafeleri yeterli alanı sunabiliyor. Görüş açıları konusunda da oldukça başarılı olan modelin koltuk yapıları ve ayarlanma sınırları da oldukça yerinde. İç mekanda kullanılan malzeme kalitesi açısından da beklentiler tüm Ford modellerinde olmaya başladığı gibi EcoSport içinde yeterli. Yol tutuş özellikleri konusunda Ford markasının güven veren yapısı bu araçta da aynı şekilde karşımıza çıktı. Süspansiyon sistemi biraz sert olsa da yol tutuş konusunda büyük bir avantaj haline dönüyor.

125 BEYGİRLİK BENZİNLİ

Aracın kalbinde yer alan 1.0 litrelik turbo destekli motor, 125 beygir gücü ön tekerlere aktarıyor. 6 ileri otomatik şanzımanla kombine edilen motorun ara hızlanmaları oldukça başarılı. Fabrika verilerine göre model 100 kilometrede ortalama 5.8 litre yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Bizim kullanımımız boyunca ise 7 litre seviyelerini aşmadık. Fabrika verilerine göre aracın son hızı ise 180 km olarak belirlenmiş. 0-100 km/s hızlanmasını da 11.6 saniyede tamamlıyor. 1324 kg ağırlığında olan EcoSport, oldukça çevik. Aynı zamanda hızlanma konusunda da en az rakipleri kadar başarılı. Benzinli otomatik seçenek sakin sürüşlerde beklentileri karşılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ