şişli escort

otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

En özel BMW’ler ilk kez bir arada

En özel BMW’ler ilk kez bir arada

BMW, İstanbul’da ilk kez, yeni 7 Serisi’nin yanı sıra 8 Serisi Gran Coupé, M8 Cabrio ve Coupé ile markanın bugüne kadar ürettiği en büyük ve en lüks SUV modeli X7 bir arada sergiledi.

Lükste yüzde 60 büyüdü

Cemiyet ve iş dünyasından tanınmış çok sayıda simanın katılım gösterdiği gecenin açılışında bir konuşma yapan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, “BMW’de lüksün yeniden doğuşunu temsil eden bu eşsiz modelleri Türkiye’de ilk kez BMW tutkunları ile bir araya getirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

2019 yılının ilk 10 ayında global satışlarda yeni rekorlara imza atan BMW’nin bu başarısında, bu yıl sonu ve önümüzdeki yıl içerisinde Türkiye’de de yollarla buluşturacağımız bu önemli modellerin payı büyük. Geçtiğimiz Ekim ayında BMW tüm dünyada toplam 176 bin 291 adet otomobil sattı. 2019 yılının ilk 10 aylık dönemindeYeni BMW 7 Serisi, Yeni BMW 8 Serisi ve Yeni BMW X7 ile lüks segmentte gerçekleştirdiği yüzde 60’lık büyüme, BMW’nin yeniden tanımladığı bu segmentte dünya liderliğini sürdürmeye devam edeceğini gösteriyor.” dedi.

Yeni 7 Serisi

Premium otomobil üreticisi BMW, kapsamlı tasarım güncellemeleri, daha gelişmiş motor seçenekleri, ileri teknoloji ürünü, işletim, sürücü destek ve bağlantı teknolojileri ile amiral gemisini geliştirmeye devam ediyor. Yeni ekipman özellikleri, geliştirilmiş akustik, en yeni nesil ekran ve işletim sistemi, kabin içi konforunu bir adım daha ileri taşıyor.

Lüks sedanın prestijli duruşu, 50 milimetre uzayan kaputu, yüzde 40 daha büyük BMW ızgarası ve daha ince farları ile ön tasarımda belirgin bir şekilde göze çarpıyor. Dik konumlandırılan hava girişlerinin ve arkaya kadar uzatılmış trim şeritleri sayesinde Yeni BMW 7 Serisi yenilendiği hissini vermeyi başarıyor. Aracın arka kısmı da ince krom detaylarla bütünleşen stop lambaları ile dikkat çekici bir görünüme kavuştu.

4 koltuklu sporcu

8 Serisi’nin, Coupé ve Cabrio seçeneklerinden sonra üçüncü gövde tipini temsil eden Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé, 4 kapılı bir sedanın sunduğu konfor ve kullanışlılık özellikleriyle bir Coupé otomobilden beklenen sportif tasarım ve sürüş keyfini bir araya getiriyor.

Özgün karakteri, heyecan uyandıran performans ve dinamizmi ile güç ve zarafet tutkunları için tasarlanan, BMW 8 Serisi Gran Coupé, Kasım ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunuluyor. Coupé versiyona göre 201 milimetre uzayan dingil mesafesi ile boyu 5.074 milimetre’ye kavuşan 8 Serisi Gran Coupé, 1.932 milimetre genişliğe ve 1401 milimetre yüksekliğe sahip. Arkaya doğru alçalan tavanı ve BMW’nin karakteristik omuz çizgisi ile oldukça sportif bir görüntü çizen BMW 8 Serisi Gran Coupé, segmentinde doğrudan iki kapılı bir spor otomobilden üretilen tek model olarak öne çıkıyor.

Yeni amiral gemisi: X7

BMW’nin yeni amiral gemisi olmaya hazırlanan BMW X7, tam bağımsız 6 koltuğu, üst seviye malzeme kalitesi ve teknolojik sürüş destek sistemleri ile otomotiv dünyasına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.BMW, bir Spor Aktivite Aracı’ndan (SAV) beklenen çevik ve çok yönlü sürüş özellikleri ile seçkinlik ve ferahlığı birleştiren en lüks modeli BMW X7, iç mekanında sunduğu etkileyici genişliği, üst sınıf tasarımı ve son teknoloji ürünü ekipman özellikleri sayesinde lüks segmentte yeni bir sayfayı açmaya hazırlanıyor. 5,151 milimetre uzunluğunda, 2,000 milimetre genişliğinde ve 1,805 milimetre yüksekliği ile 3,105 milimetrelik bir dingil mesafesine sahip olan BMW X7, BMW X model ailesinin yeni lideri olarak öne çıkıyor. Tüm koltuklar bir düğmeye basılarak elektrikli olarak ayarlanabiliyor. Bagaj kapasitesi, gerektiğinde 750 litreden 2.120 litreye çıkarılabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ