şişli escort

otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

Aracını değiştiremiyorsan yakıtını değiştir

Aracını değiştiremiyorsan yakıtını değiştir


Yeni ÖTV düzenlemesi sıfır kilometre araç fiyatlarını olumsuz etkiledi. Tüketici yüksek hacimli araçlar yerine vergi oranı düşük, tasarruflu küçük hacimli araçlara yönelirken, ikinci el piyasasında gözlemlenen artış araç değiştirmek isteyenlerin planlarını ertelemelerine neden oldu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1603091824_g__rsel2.jpg

Sıfır kilometre ve ikinci elde yaşanan fiyat artışı nedeniyle yakıt tasarrufu sağlayan araçlara geçiş yapamayan otomobil sahiplerineyse dünyanın en büyük alternatif yakıt sistemleri üreticisi BRC’den çözüm geldi. Aracını değiştiremiyorsan, yakıtını değiştir kampanyasını başlatan BRC, 12 aya varan taksit seçeneğiyle yüzde 40’a varan tasarruf sağlayan LPG dönüşümünü teşvik ediyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1603091829_g__rsel1.jpg

‘VATANDAŞ TASARRUFLU ARAÇLARI TERCİH EDİYOR’

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre sıfır kilometre LPG’li araç satışında yaşanan artışa dikkat çeken BRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü, “2019 yılı ile karşılaştırdığımızda 2020 yılında LPG’li araç satışları ikiye katlandı. Veriler vatandaşın artık yakıt tasarrufu istediğini gösteriyor. Yeni ÖTV düzenlemesiyle pek çok tüketici için sıfır kilometre ya da ikinci el araç almak giderek zorlaştı. BRC olarak burada sorumluluk aldık ve ‘Aracını değiştiremiyorsan, yakıtını değiştir’ kampanyasını başlattık. 12 ay taksit seçeneğimizle yüzde 40’a varan yakıt tasarrufunu LPG dönüşümüyle vadediyoruz” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1603091834_BRC_T__rkiye_CEO_Kadir___r__c__1.jpg

‘LPG MOTORA ZARAR VERMEZ, PERFORMANS KAYBI YAŞATMAZ’

LPG hakkında doğru bilinen yanlışlara da açıklık getiren BRC Türkiye CEO’su Örücü, “LPG dönüşümü motora ve araca zarar vermez, aracın çalışma prensibini değiştirmez. Standarda uygun olarak üretilen ürünler kullanıldığında, dönüşüm işlemi TSE tarafından yetkilendirilmiş servislerde yapıldığında ve LPG sisteminin bakımları periyodik olarak gerçekleştirildiğinde LPG’nin araca herhangi bir zarar vermesi mümkün değildir. Günümüzde araçların çoğu ‘çok noktalı enjeksiyon sistemi’ kullanır. Bu araçların LPG dönüşümünde kullanılan sıralı sistem LPG aracın motorunu korur ve ömrünü uzatır. Performans kaybı yaşanmaz. LPG’nin yanarken ortaya çıkardığı ısıl değeri benzine oranla daha düşüktür. Dolayısıyla LPG’li araçlar, benzinli araçlara göre daha az ısınırlar. Ayrıca LPG diğer fosil yakıtlara göre daha az kurum üretir. Bu nedenle motor ve motor yağı ömrü uzar, böylece hem tüketiciye hem de çevreye fayda sağlanır” şeklinde ifade etti.

Windows 10 Home Satın Al
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ