şişli escort

otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

421 Beygirlik A Serisi Türkiye’de

421 Beygirlik A Serisi Türkiye’de
  • Lansman
  • 04 Kasım 2019
  • 79.772 KEZ OKUNDU

Mercedes-AMG’nin kompakt sınıfta süper spor otomobil performansı sunan en yeni modelleri A 45 S 4MATIC+ ve CLA 45 S 4MATIC+ Türkiye’de satışa sunuldu

Üstün performans, kusursuz sürüş dinamikleri ve çarpıcı tasarımlarıyla Mercedes-AMG’nin yeni kompakt spor otomobilleri A 45 S 4MATIC+ ve CLA 45 S 4MATIC+ Türkiye’de satışa sunuldu. Baştan aşağı yeniden geliştirilen 2.0 litre hacimli turbo beslemeli motoruyla 421 PS güce sahip olan “S” modelleri, litre başına güç üretiminde dünyanın en yüksek performansını sunarak yeni bir rekora imza atıyorlar. Bu unvan, daha önceki modelleri ile yine Mercedes-AMG’ye aitti. 6.750 d/d’da 421 PS’lik güç üreten 2.0 litrelik motorun 5.000-5.250 d/d arasında ürettiği maksimum tork değeri ise 500 Nm. 0-100 km/s hızlanması 3.9 saniye olan kompakt hatchback Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ 709,400 TL başlangıç fiyatı ile sunulurken, aynı hızlanmayı 4.0 saniyede tamamlayabilen dört kapılı Coupé Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+’ın başlangıç fiyatı ise 719,200 TL.

10.25 inçlik dijital ekran

Yeni AMG SPEEDSHIFT DCT-8G 8 ileri oranlı çift kavramalı otomatik şanzıman, tüm sürüş koşullarında son derece hızlı vites değiştiriyor ve vites değişimi ile güç kaybına neden olmadan aynı ivmeyle hızlanmaya devam edilebiliyor. Aktif tamamen değişken dört tekerlekten çekiş sistemi AMG Performance 4MATIC+, üstün yol tutuş özellikleri için AMG TORQUE CONTROL ile gücü her bir arka tekerleğe bağımsız olarak ayrı ayrı aktarıyor ve Drift Modu ile benzersiz bir sürüş keyfi yaşatıyor. Yüksek çözünürlüklü ve parlak 3D grafiklerle görselleştirilen MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) bilgi ve eğlence sistemi, AMG modellerine özel “Klasik”, “Spor” ve “Süper Spor” olmak üzere üç farklı gösterge stilini, standart 10.25 inç’lik tamamen dijital iki ekran üzerinde sunuyor. “Hey Mercedes” ile etkinleşen akıllı sesli komut sistemi, yapay zekâsı sayesinde dolaylı yoldan ifade edilen istekleri bile tanıyıp komutları gerçekleştirebiliyor.

AMG ailesine uygun tasarım

Yeni Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ ve CLA 45 S 4MATIC+ modelleri park halinde dahi saf bir sürüş hissi uyandırıyor. İlk kez, kompakt sınıfta bir model AMG ailesinin karakteristik görünümü olan alt kısmı geniş,12 dikey çıtaya sahip özel AMG radyatör ızgarasıyla yollara çıkıyor. Keskin hatlı ince ön farlar, güç oluklarına sahip alçak ve aerodinamik açıdan önemli avantaj sağlayan motor kaputu ve “köpekbalığı burnu” tasarımı, alçalarak sivrileşen ön tasarım ile ileriye doğru atak, dinamik bir görünüm sergiliyor. Yandan bakıldığında ise geniş AMG marşpiye kaplamaları daha dinamik ve sportif bir görünümle göze çarpıyor. Opsiyonel AMG Krom Paketi ile yan kısımda gümüş krom kaplamaları uygulanırken, AMG Gece Paketi ile parlak siyah kaplamalar devreye giriyor. Kapı gövdesine sabitlenen yan aynalar ile Mercedes-AMG ailesinin Coupé ve spor otomobil görünümü yansıtılıyor. Bu özel ayna uygulaması, sadece daha sportif görünmekle kalmıyor, aynı zamanda aerodinamik verimliliği de iyileştiriyor.

19C0578_030

Verimlilik rekortmeni

Mercedes-AMG’nin özel olarak yeni geliştirdiği 2.0 litre hacimli sıralı 4 silindirli turbo beslemeli motor 421 PS’e (310 kW) ulaşan güç seviyesiyle kendi hacim sınıfında dünyanın en güçlü seri üretim motorunu oluşturuyor. Mercedes-AMG, böylelikle önceki motorun güç değerini 40 PS (30 kW) yukarıya taşırken, daha önce 475 Nm olan maksimum tork değerini de 500 Nm’ye yükseltiyor. Litre başına 211 PS (155 kW) ile Mercedes-AMG’nin yeni yüksek performanslı motoru çoğu iddialı süper spor otomobilin motoruna meydan okuyor. Yeni Twin-Scroll teknolojili turbo, alt devirlerde gaz emirlerine anında cevap verme ve üst devirlerde yüksek güç üretimi ile iki farklı karakteristiği bir arada sunuyor. Bunun yanında turbonun gövdesi birbirine paralel iki farklı hava akım kanalıyla bölünüyor. Egzoz manifoldundaki iki adet kanal ile egzoz gazları doğrudan türbin pallerine yönlendiriliyor. Böylece yük değişimlerinde her bir silindirin diğerini etkilemesi engellenirken gaz tepkileri de iyileşiyor. Bunun sonucunda alt devirlerde daha yüksek tork üretimi elde edilirken motor gaz emirlerine çok daha çabuk cevap veriyor.

19C0573_003

Dijital ve akıllı el işçiliği

Yeni motor, dijital ve ileri teknolojiyle donatılmış bir tesiste “One Man, One Engine” üretim prensibi ile AMG’nin motor fabrikası olan Affalterbach’ta el işçiliği ile üretiliyor. Motorun üretimi için çalışma ergonomisi, malzeme akışı, kalite güvencesi ve üretim verimliliğini mükemmel seviyeye taşıyan Endüstri 4.0’a uygun tamamen yeni ve modern bir üretim hattı oluşturuldu. Endüstri 4.0 kapsamında üretim sürecine bir dizi akıllı üretim çözümleri dâhil edildi. Bu çözümler, üretim esnekliğini artırırken aynı zamanda üretim verimliliğini de arttırıyor. Yenilikçi ve dijital teknolojilerle birlikte sadece motorun değil, aynı zamanda üretim sürecinin de kalitesi artıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ