otomobil haberleri,güncel araç,car,Tuanamedya

ŞAMPİYONLARIN YAĞI PETRONAS

ŞAMPİYONLARIN YAĞI PETRONAS

Petronas’ın Motorsporları Global Teknoloji Yöneticisi Dolfi, yarışlarda elde ettikleri tecrübeleri standart otomobillere aktarmak için önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.


Madeni yağlar konusunda dünyanın en büyük isimleri arasında yer alan ve 4 yıl üst üste şampiyon olmuş Mercedes-AMG Petronas takımının başarısının arkasındaki en önemli firmalardan biri olan Petronas’ın Motorsporları Global Teknoloji Yöneticisi Andrea Dolfi ile markanın başarılarını ve gelecek planlarını konuştuk.

Formula 1’in arkasında biz varız

Motorsporları alanında başarılı bir işbirliği gerçekleştirdiklerini anlatan Dolfi, “Gerçekten de motorsporlarında, birlikte çalıştığımız ekiplerle elde ettiğimiz başarılarla gururluyuz. Mercedes ile 2010 yılında çalışmaya başladığımızdan beri, karşılaştığımız sorunlara bütünleşmiş bir ekip olarak yaklaştık. 2014’ten itibaren çok büyük başarılar elde ettik ve 4 kez şampiyonluk kazandık. Bugünlerde görebiliyoruz ki Formula 1 aracının güç aktarımının arkasında Petronas sıvıları var” dedi. Bataryaların hızla ısınabildiğini ve bu yüzden ısılarının sürekli kontrol altında tutulması gerektiğine işaret eden Dolfi, şöyle devam etti:

Aşırı ısınmaya önlem alıyoruz

“Bu yüzden termal yönetim için bu sıvıları ürettik. Biz motor teknolojisiyle oldukça yakından ilgiliyiz. Daha iyi performans ve sonuçlar için çalışmaya devam ediyoruz. Bugün teknik konuları görüşmek üzere Mercedes-AMG Petronas F1 ekibiyle bir araya geleceğiz mesela. Bu teknik toplantılarımız yıl boyunca sürüyor. Oldukça başarılı gidiyoruz ve bundan gurur duyuyoruz.”

F1’den otomobillere

Formula 1’in motor sporlarının zirve noktası olduğunu söyleyen Dolfi, “O yüzden en gelişmiş materyaller, en gelişmiş çözümler kullanılıyor. Bunlar çok pahalı teknolojiler ve maliyetini karşılayarak normal otomobilinizde kullanmanız mümkün değil. Ama bazı öğrendiklerimizi günlük kullanım için olan ürünlerimize transfer etmeyi başardık. CoolTech önerimiz tamamen bununla ilgili. CoolTech teknolojisiyle geliştirilen ürün gamımız Formula 1 tecrübemizin bir ürünü. Petronas bir hükümet şirketi” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ