BORUSAN OTO ATAŞEHİR’DE BMW i ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERE YOĞUN TALEP

2014 yılının Eylül ayından bu yana sadece Borusan Oto Ataşehir’de satışlarını sürdüren BMW i markası, BMW i3 ve BMW i8 modelleri ile elektrikli otomobiller sınıfının öncüsü olduğunu kanıtladı.

O

Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya,Türkiye’yegelişinin üzerinden henüz 5 ay geçmiş olmasına rağmen, Ocak ayı sonu itibariyle 50 adetlik satışı geçtiklerini, BMW i markasına gösterilen yoğun ilgi ve satış adetlerinden son derece memnun olduklarını dile getirdi.Özellikle BMW i8 modeline yoğun talep olduğunu ve hali hazırda toplam 20 adetin üzerindesipariş bulunduğunu da sözlerine ekledi.

O

Uğur Sakarya ayrıca, şuan için sadece Borusan Oto Ataşehir’de satılmaya devam eden BMW i elektrikli otomobillerin, 2015 yılının ikinci çeyreği içerisinde İstanbul’da Borusan Oto Avcılar, Borusan Oto İstinye ve Ankara’da Borusan Oto Balgat şubelerinde de satışına başlanacağını açıkladı.

O

Sadece elektrikli motoru ile 170 beygir güç üreten ve tüm özellikleriyle şehir içi mobil itenin geleceği olarak tasarlanmış BMW i3, yenilikçi tasarımının yanında geniş iç hacim sunuyor. BMW i3’ ün menzili eco pro+ modunda 200 km’ye kadar yükseliyor.

O

BMW i8 ise hem benzin hem elektrikli hibrit güç ünitesi ile toplam 362 beygir güç üretirken, 0-100 km hızlanmasını 4.4 saniyede gerçekleştiriyor ve ortalama sadece 2.1 litre/ 100 km yakıt tüketimi ile rakipsiz olduğunu gözler önüne seriyor.

O

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Güvenilir Bahis Siteleri Bets10 1xbet
https://betting2win.net/